O nas

Przystanek Student to telewizja istniejąca od 2007 roku. Stworzona została z myślą o rozwijaniu umiejętności dziennikarskich oraz zdobywaniu doświadczenia. Obecnie projekt ten tworzą studenci zainteresowani nie tylko pracą dziennikarza, lecz również operatorką, montażem, grafiką czy public relations. Celem istnienia PStv jest przygotowywanie profesjonalnych materiałów przeznaczonych do publikacji. Redakcja mieści się na terenie WZiKS UJ, lecz zrzesza w swoim działaniu osoby z różnych wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Historia Przystanku Student

W 2008 roku realizowaliśmy studencki program telewizyjny, którego dwa odcinki zostały wyemitowane na antenie TVP Kraków.

W 2009 roku współtworzyliśmy redakcję 20-lecia RMF FM (www.20lat.rmf.fm). Przeprowadziliśmy wówczas wywiady z osobami, które budowały pierwsze ogólnopolskie radio komercyjne. Naszymi rozmówcami byli m.in. Ewa Drzyzga, Edward Miszczak, Ryszard Cebula, Andrzej Sołtysik, Andrzej Zaucha, Aleksandra Bajka, Jan Mikruta.

Od 2009 roku uczestniczyliśmy w szkoleniach TVN Media School. Braliśmy udział w warsztatach operatorskich prowadzonych przez Jacka Szymczaka i Janusza Julo Susa oraz warsztatach montażowych, które przeprowadziła Dorota Wardęszkiewicz. Jacek Lenar uczył nas kreacji na planie, a Ewa Drzyzga sztuki przeprowadzania wywiadu.

W 2010 roku pomagaliśmy w organizacji i promocji spotkań z Mistrzami Kina w ramach Festiwalu OFF PLUS CAMERA – jednego z największych polskich festiwali kina niezależnego.

Od 2012 roku współpracowaliśmy z organizatorami Targów Młodej Sztuki. Wsparliśmy cykliczny projekt Sztukobranie – Ram wypełnianie. To inicjatywa skierowana do studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, oraz kierunków plastycznych uczelni krakowskich. W 2013 roku objęliśmy patronatem medialnym kolejną edycję.

W 2014 roku zrealizowaliśmy cykl materiałów z okazji Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wszystkie zostały stworzone dla Biura Promocji UJ i umieszczono je na oficjalnym kanale Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W 2015 roku została utworzona Sportstacja – program sportowy istniejący w ramach „Przystanku Student”.

W 2016 zrealizowaliśmy materiał z 10. Gali Finałowej Plebiscytu Mediatory.

W 2017 zostaliśmy zaproszeni przez Telewizję Akademicką UAM, aby przyjrzeć się działaniu pierwszej w Polsce Naukowej Uniwersyteckiej Telewizji Internetowej.