Redakcja

Fot. Justyna Wydra

Justyna Wydra
Redaktor Naczelny

Po mamie Góralka, po tacie Ślązaczka, z wyboru Krakowianka. Wiecznie w trasie pomiędzy kołem naukowym, milionem wolontariatów i UJOT TV. Zapalona fotografka, pływak-ratownik i miłośniczka herbaty.

Łukasz Zoń
Zastępca Redaktora Naczelnego

Może i niewysoki, ale mierzę wysoko – jeszcze kilka lat temu nie wiedziałem czym jest Adobe Premiere – dziś już sam tworzę własne materiały. Poza telewizją, pasjonuję się militariami i wszystkim co z nimi związane.

Fot. Justyna Wydra

Konrad Szewczuk
Opiekun Działu Technicznego

Do Przystanku trafił przez przypadek – został na dłużej. Od tego czasu, gdy nie montuje materiałów, kręci je, gdy nie kręci – ogląda filmy. Telewizję traktuje jak drugi kierunek studiów.

Fot. Justyna Wydra

Aleksandra Kozłowska
Szef Działu PR

Wsparcie UJOT TV – czyli dział PR. Liczy się każda minuta, tak w życiu jak i w UJOT TV. Pełne ręce roboty mi nie straszne… byle znaleźć czas na seriale.

Fot. Justyna Wydra

Paweł Baran
Dziennikarz, Montażysta

Praca z mikrofonem, przed kamerą była jednym z moich największych marzeń. Nie wyobrażam sobie życia bez sportu. O skokach narciarskich mógłbym rozmawiać godzinami.

Fot. Justyna Wydra

Maria Bartczak
Dziennikarka

Od dziecka lubiłam pytać ludzi o wszystko co ich dotyczy. Interesowały mnie ich decyzje, poglądy i postrzeganie świata. Tak zostało, dlatego postanowiłam zacząć swoją nową przygodę w UJOT TV. Poza mediami interesuje się sztuką w każdej formie. Lubię chodzić do teatru, kina, opery, muzeów, czyli wszędzie tam gdzie przejawia się artyzm. Moją największą pasją jest taniec, w którym mogę pokazać siebie w różnych odsłonach. Co stanie się, gdy połączę moje pasje i zainteresowania z UJOT TV? Sama jestem ciekawa…

Fot. Justyna Wydra

Patryk Borówka
Dziennikarz

Urodzony na pograniczu Śląska i Małopolski, przez co sam nie wie kim dokładnie jest. Dziennikarstwo zawsze było jego pasją, którą realizuje dzięki studiom i PSTV. Najlepiej czuje się w tematach sportowych i e-sportowych i to z nimi wiąże swoją przyszłość.

Fot. Julia Wiejksznar

Adrian Burtan
Dziennikarz, Montażysta

Od czasów gimnazjum konsekwentnie realizuję swoje medialne marzenia. Zaczynałem od prasy, jednak to telewizja oczarowała mnie najbardziej. Uwielbiam realizację reportaży, prowadzę też programy, w UJOT TV nauczyłem się montować. Praca w telewizji na UJ dała mi również możliwość rozmowy z dziennikarskimi i niedziennikarskimi autorytetami, m.in. Jurkiem Owsiakiem, Wojtkiem Bojanowskim czy Konradem Piaseckim. Nie lubię się nudzić – kiedy nie siedzę w mediach, uprawiam sport, czytam książki czy prowadzę bloga. Uwielbiam spacery, owocową herbatę i koszule.

Fot. Justyna Wydra

Radosław Drozdowicz
Dziennikarz, Operator, Montażysta

Moje zamiłowanie do filmu i telewizji powstało przypadkowo, dzięki innej pasji jaką jest kostka Rubika. Przez lata prowadzenia kanału w serwisie YouTube przywykłem do tego, że w filmie pełnię każdą rolę, od reżysera, przez aktora po montażystę, stąd też wynika moja ilość funkcji pełnionych w UJOT TV. Tworzenie filmów, czy występowanie w nich jako dziennikarz nie są dla mnie jedynie chwilowym hobby, a obraną przeze mnie ścieżką rozwoju i planem na przyszłość.

Fot. Justyna Wydra

Przemysław Gucwa
Dziennikarz, Montażysta

Imię? Przemysław.
Mała ojczyzna? Bielsko-Biała.
Pierwsza miłość? Budka Suflera.
Pomysł na życie? Kamera.
Środek transportu? Rower.
Lek na smutki? Gitara.
Do zabrania? Książka.
Zawsze i wszędzie? Jedzenie.
Specjalizacja? Sen.
Pewność? Bóg.
Nazwisko? Gucwa

Fot. Julia Wiejksznar

Piotr Karwat
Operator, Montażysta

W Przystanku działam już trzy lata. Zajmuję się montażem oraz operatorką, a w tym roku do moich obowiązków została dodana również opieka nad sprzętem. Kocham montaż i też w tym zawodzie udało mi się znaleźć pracę. Od roku pracuję w zawodzie! Może to wszystko dzięki Przystankowi? Kto wie…

Fot. Julia Wiejksznar

Elżbieta Kasjaniuk
Montażysta

Przygodę z montażem zaczęłam dawno temu – od rodzinnych filmów. Spodobało mi się to tak bardzo, że po jakimś czasie kupiłam kamerę, aby móc uwieczniać najpiękniejsze chwile w najbardziej żywy sposób. Dołączyłam do UJOT TV, aby rozwinąć swoje umiejętności montażowe i zdobyć cenne doświadczenie. Wolny czas najchętniej spędzam w górach, a oprócz tego sezonowo jestem pilotem wycieczek. Lubię nowe wyzwania – skok na bungee, autostop, nocleg na dziko w środku lasu, długie wycieczki rowerowe… jakie będzie kolejne?

Fot. Justyna Wydra

Agata Kurzańska
Dziennikarka

Na drogę dziennikarstwa posłała mnie moja wrodzona ciekawość. Jestem ciekawa ludzi, miejsc, wydarzeń i wszystkiego co mnie otacza. Uważam, że tym co odróżnia przeciętnego człowieka od dziennikarza jest ciągłe i wnikliwe zainteresowanie światem dookoła.W tym co robię, kieruję się słowami Ryszarda Kapuścińskiego: – Do tego, żeby uprawiać dziennikarstwo, przede wszystkim trzeba być dobrym człowiekiem. Źli ludzie nie mogą być dobrymi dziennikarzami. Jedynie dobry usiłuje zrozumieć innych, ich intencje, ich wiarę, ich zainteresowania, ich trudności, ich tragedie.

Fot. Justyna Wydra

Rosina Moginska
Dziennikarz

UJOT TV dla mnie to szansa spełnić marzenia, poznać ludzi, odnaleźć siebie. Jestem otwarta na nowe wyzwania. Wierzę, że nie wystarczy umieć, trzeba jeszcze chcieć, aby dotrzeć do swojego celu. Studencka telewizja to dobra możliwość poznać polskie dziennikarstwo oraz wybitnych dziennikarzy.

Fot. Justyna Wydra

Mariusz Palarczyk
Operator, Montażysta, Realizator

Operator, montażysta ewentualnie realizator. Z zamiłowania kręci filmy. Wolne chwile spędza na desce.

Fot. Julia Wiejksznar

Joanna Pałka
Dziennikarka, Operator

Studentka dziennikarstwa na UJ. W Przystanku dziennikarka i operator kamery. Zainteresowania to fotografia, film i podróże.

Fot. Julia Wiejksznar

Marcin Rychlak
Dziennikarz

W życiu staram się być szalonym a na wizji spokojny 22-latkiem ze wschodniej Polski do której mam słabość mimo 4 lat spędzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie któremu poświęcam zdecydowanie najwięcej czasu. W wolnych chwilach robię to co uniemożliwia mi uczelniany korytarz między innymi: jazda na rowerze, szermierka historyczna, strzelectwo sportowe, chodzenie po górach i sporty zimowe. Jednak to wszystko nie odciąga mnie od rodziny i przyjaciół którzy są dla mnie najważniejsi.

Fot. Justyna Wydra

Natalia Salwin
Operator

Jestem typem obserwatora, więc rejestrowanie tego, co dzieje się wokół, jest dla mnie naturalne. Nawet zwyczajne rzeczy staram się ująć w ciekawy sposób. Trochę zbyt dużo czasu poświęcam na oglądanie filmów i seriali, ale dzięki temu wyrażanie się obrazem jest dla mnie czystą przyjemnością.

Fot. Julia Wiejksznar

Patryk Samborski
Grafik, Montażysta

Niektórzy powiedzą, że leniwy, że nie potrafi zorganizować swojego czasu. Inni… im tylko przytakną. A tak naprawdę ma tyle pasji, że nie potrafi czasem ich wszystkich pogodzić. Największą z nich jest szeroko pojęte filmowanie i postprodukcja.

Fot. Justyna Wydra

Anastassiya Volkova
Dziennikarz, Operator, Montażysta

Urodzona u podnóża Zailijskiego Ałatau. Spacery po górach, gra na gitarze i ukulele,fotografia i od niedawna Joga to moje zainteresowania. UJOT TV to miejsce, gdzie mogę rozwijać swoje umiejętności, poszerzać horyzonty, poznawać nowych ludzi, spędzać miło i korzystnie swój czas.

Fot. Justyna Wydra

Michał Włodarczyk
Prezenter, Scenarzysta, Montażysta

Niedoszły lekarz, który umyślił sobie uzdrowić polskie społeczeństwo edukując i propagując weń ekonomię i znajomość finansów. Od 3 lat prezenter radiowy, od ponad roku twórca kanału popularnonaukowego o ekonomii na YouTube działający pod szyldem „Stać Mnie”. Prywatnie żeglarz, miłośnik popkultury i wielbiciel herbaty.

Fot. Justyna Wydra

Agnieszka Woźniak
Dziennikarka

W Przystanku jest przede wszystkim dziennikarką, która lubi poruszać lifestylowe tematy z życia studentów, krakowian i nie tylko. Zawsze stara się wprowadzać do filmików nowe, nietuzinkowe rozwiązania. Poza telewizją – tańczy taniec jazzowy i udziela się w różnych organizacjach studenckich. Swoją przyszłość chce związać z mediami i marketingiem.

Fot. Julia Wiejksznar

Eliza Żeleźniak
Dziennikarz

Borys Szyc, Martyna Wojciechowska czy Ewa Chodakowska – to m.in. osoby, z którymi udało mi się porozmawiać w ramach działania naszej telewizji. Każdy materiał to nowe wyzwanie i sztuka, którą trzeba stworzyć. Jedną z wielu zalet pracy dziennikarza jest to, że nie ma czasu na nudę. Koloruję życie uśmiechem. Szkoda życia na żałowanie – ja działam. Aktywność jest dla mnie ważna: biegam, pływam, kocham łyżwiarstwo. Inspiruje mnie moda – uwielbiam nutkę elegancji w stylizacjach. Podróże to moje drugie imię – byle za każdym razem odwiedzać nowe miejsca, bo tyle jest jeszcze do zobaczenia…

Fot. Justyna Wydra

Przemysław Żelisko
Operator

Fot. Justyna Wydra

Paweł Nowak
Koordynator PR

Przystanek Student znam od samego początku. Byłem w pierwszej ekipie tworzącej program w 2007 roku. Obecnie wspieram redakcję w sprawach związanych z obecnością Przystanku w Internecie.

Fot. Justyna Wydra

Krzysztof Nowak
Główny koordynator

Dbam o to, żeby UJOT TV był prawdziwie studencki i by dla najlepszych stanowił jedynie przystanek w dalszej karierze.

Fot. Justyna Wydra